Sklárna Harrachov + Výrobna vánočních odzdoby

Společně navštívíme

RUČNÍ VÝROBNU    V Á N O Č N Í CH    O Z D O B , která vyrábí krásné vánoční ozdoby ze skleněných perliček a má již dlouholetou tradici.

Sami si vyrobíte VÁNOČNÍ OZDŮBKU pod vedením lektorky,která vás naučí základní techniky zdobení a montáže. Také budete mít možnost si nakoupit další kouzelné ozdoby v podnikové prodejně.

Také uvidíme, jak se ozdoby vyrábí...Prohlídka provozu je doplněna odborným vykladem.

Během exkurze navštívíte: Foukání, stříbření, barvení, malování, řez a montáž

Dále navštívíme  S K L Á R N U   v    H A R R A CH O V Ě,   která je nestarší fungující sklárnou        v Čechách a pravděpodobně i na světě.

Dochovala se zde tradiční ruční výroba sklářskými píšťalami.Během prohlídky budete mít možnost dostat se do těsné blízkosti pracujících sklářů a shlédnout kompletní postup zpracování skla hutními technologiemi. Součástí exkurze je i unikátní 100 let stará historická brusírna skla, poháněná transmisemi a vodní turbínou. Vše je v téměř původní podobě a plně funkční. Prohlídka je provázena odborným výkladem.

Během exkurze navštívíte: Hutní halu s pecemi, Brusírnu, Zázemí brusírny - turbínu s transmisemi, Muzeum skla, SKI muzeum

Sklářské muzeum obsahuje historicky a technologicky ucelenou sbírku historického skla z produkce harrachovské sklárny.

Ve SKI muzeu si můžeme prohlédnout ski staré více než sto let, ale i skokanskou výzbroj od padesátých let. Pýchou sbírky je sto dvacet centimetrů vysoký pohár určený pro vítěze mistrovství světa v letech na lyžích v roce 1983, který byl vyroben místními skláři.

Po prohlídce ve sklárně je možno si zakoupit ZLEVNĚNÉ skleněné výrobky (sklenice, vázy...) za velmi přijatelné ceny.