Krakow
Advent v majestátním Krakově

NOVINKA! Majestátní Krakov, sídlo králů, svou atmosférou, bohatou historií, kulturou i příjemnými lidmi nás přivítá v době adventu.

Centrum Krakova bylo v roce 1978 zařazeno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Vánoční svátky představují pro naše katolicky založené severní sousedy velice důležitý okamžik. Hlavní adventní trh je rozprostřen v historickém centru,na hlavním náměstí -Rynek Główny. S rozlohou 40 000 m² se jedná o největší středověké náměstí v celé Evropě. Hostí jedny z největších a nejstarších evropských adventních trhů.

Společně si zde prohlédneme královský hrad na Wawelském návrší,na přání si můžeme prohlédnout interiér katedrálu sv.Stanislava, poté sejdeme do centra,které na nás již dýchne tu pravou atmosféru adventu.Zamíříme ke slavné Sukienici na Rynku Glownem, kde se konají vyhlášené adventní trhy. Nabízejí se zde tradiční jídla a umělecké řemeslné produkty ze dřeva či kůže,šperky,vánoční svíčky... Místní specialitou je pitný med... Ochutnáme také smažené pstruhy, tradiční klobásky a nebo věhlasný prejt. Našim uším dozajista zalahodí zvuk trubky hejnala, který zní z vysoké věže!

Každý rok tu také probíhá soutěž o nejhezčí tradiční krakovský betlém. V těch místních se jako motivy objevují krakovské kostely i hrad Wawel.
Program: Odjezd v brzkých ranních hodinách,dopoledne příjezd do Krakova, prohlídka města s průvodcem, poté individuální volno na adventních trzích v centru města.Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Po celý den Vám bude k dispozici ČEKÝ PRŮVODCE!

Další adventní zájezdy do Vídně, Norimberku, Drážďan, Berlína , Wroclavi i v ČR naleznete na www.zajezdyproskoly.info

+ cestovní poj. 29,-Kč/os

+ na přání Katedrála sv.Stanislava 80Kč/os.

3 Pedagogové ZDARMA

ČESKÝ PRŮVODCE po celý den s vámi

V ceně průvodce, doprava, parkovné, zahr.poplatky,

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění 29,-Kč/os.

Cena platná při min. 45-ti platících. Při menším počtu os. info o ceně na tel. 776 888 824

Dotazy a objednávka na tel. +420 776 888 824, +420 774 699 264 nebo pomocí kontaktního formuláře na www.zajezdyproskoly.info

mail: petirova.jitka@seznam.cz

Další ADVENTNÍ ZÁJEZDY na : www.zajezdyproskoly.info

Další odj.místa info na tel.